چه خوب می‏شد که؟

 

سفری دارم و برای مدتی توفیق حضور در کنارتان را ندارم. ابتدا خواستم که اطلاع دهم تا در این شرایط بحرانی که موج دستگیری‏ها افزایش یافته، دل نگران نشوید. بعد آرزوهایی دارم که می‏خواهم آنهارا با دوستانم در میان گذاشته و بویژه، سیاست‏مداران بشنوند و حرف معلمی را که تمام وجودش برای ایرانی آزاد و مستقل می‏سوزد، گوش کنند. رجاء واثق دارم که توجه به این نکات، می‏تواند بسیاری از ناهنجاری‏ها و التهابات کنونی جامعه را تخفیف داده و جامعه ایرانی را در مسیر فلاح و آرامش قرار دهد.

1-   چه خوب می‏شد که ترس بیان حقیقت و اظهار عقیده درعالم وجود نداشت و فضیلت آدمی که همانسخن گفتن است، به زیباترین صورت نمایان می‏شد؛

2-   چه خوب می‏شد که انسان‏ها هیچ‏گاه بهدلیل اظهار عقیده، گرفتار، بازداشت، شکنجه و کشته نمی‏شدند و همه می‏توانستند از موهبت آزادی بیان و آزادی قلماستفاده کنند؛

3-   چه خوب می‏شد که درسایه آزادی بیان و آزادی قلم؛ نفس، اراده، رفتار و اعمال سیاست‏مدارانکنترل می‏شد و آن‏ها نمی‏توانستند هر طور که بخواهند با مردم رفتار کنند.

4-   چه خوب می‏شد که زندانیان سیاسی برای همیشه از زندان آزاد شده و دیگر بهانه‏ای برای نگه داشتن آن‏ها در انبان معتقدان به انحصار تفکر، وجود نداشت. به‏راستی زندانی کردن فکر و اندیشه، بدترین شکنجه برای تمامی جوامع بویژه، جامعه‏ای است که می‏خواهد مسیر آزادی را به کشورهای تحت سلطه، نشان دهد.

5-   چه خوب می‏شد که سیاست‏مداران آزادی بیان را برای همیشه پاس داشته و با تمامی وجود از حریم آن محافظت می‏کردند.

6-   چه خوب می‏شد نظام سیاسی اجازه می‏داد که همة مردم با حفظ عقاید سیاسی و ایدئولوژی مورد قبول خود، در کنار هم و نه در مقابل یکدیگر، برای ساختن ایرانی توانا و آزاد مبارزه کنند. به‏علاوه، چه خوب بود که این‏همه گروه‏های سیاسی داخل و خارج از کشور برای ساختن ایرانی توانا و آزاد و سربلند، دست همکاری و عشق به یکدیگر می‏دادند و همه به ایران و ایرانی شاخه گل‏های آزادی هدیه می‏دادند.

7-   چه خوب می‏شد که همة مردم صرف‏نظر از آراء و عقاید متفاوتشان در مقابل حکومت دارای حقوق یکسان شهروندی بودند؛ هیچ کس به جرم اظهار عقیده، زندانی و شکنجه و سربه‏نیست نمی‏شد و از حقوق اجتماعی و سیاسی محروم نمی‏گشت.

8-   چه خوب می‏شد که جوانان به واسطة ناهنجاری‏های سیاسی- اجتماعی و فرهنگی، از دین سرخورده نمی‏شدند و برعکس، برای اصلاح امور، به کتاب آسمانی قرآن، سیرة معصومین و امامان توسل می‏جستند و راه و روش آن‏ها را با تمامی وجود سرمشق خود قرار می‏دادند.

9-    چه خوب می‏شد که جوانان ما می‏دانستند که کلید آزادی و آزادگی و رفاه و امنیت و آرامش را تنها در شریعت اسلام می‏توانند پیدا کنند و با آن قادر خواهند بود که قفل تمامی مشکلات زندگی را به‏راحتی باز نمایند.

10-چه خوب می‏شد که جوانان ما می‏دانستند که ((آزادی)) را تنها می‏توان با قرآن به‏دست آورد و چقدر خوب بود که ((آزادی))، شاه‏کلید حیات و حرکت جامعه می‏شد و تمامی درهای بسته را می‏توانستیم با آن باز کنیم.

11- چه خوب می‏شد که همه می‏توانستند از روی آن شاه‏کلید، برای خود کلیدی اضافی بسازند و به گردن خود آویزان کنند.

12- چه خوب می‏شد که به‏نام ایدئولوژی و مذهب، هیچ‏کس را تکفیر نمی‏کردند و دین ابزار قدرت و سلطة عده‏ای قرار نمی‏گرفت.

13- چه خوب می‏شد که عمل به دین تقلیدی نبود، عاشقانه بود و عده‏ای اصرار نداشتند که مردم را به زور وارد بهشت کنند!

14- چه خوب می‏شد که هیچ‏کس (نه دولت، نه گروه‏های سیاسی و نه اشخاص) تلاش نمی‏کرد هیچ‏کسی را به زباله‏دان تاریخ بیاندارد و همه تلاش می‏کردند دنیا و تاریخی مملو از مهر و صفا و صمیمت و عشق برای هم بسازند و با عقاید مختلف در کمال آرامش درکنار هم زندگی کنند.

15- چه خوب می‏شد که ((عشق به وطن و ملت)) در زمرة مقدسات درمی‏آمد و آن‏کس که عاشق‏تر بود، مقدس‏تر بود.

16- چه خوب می‏شد که هدف واقعاً وسیله را توجیه نمی‏کرد، حال می‏خواست مذهبی باشد یا غیر مذهبی. همیشه آرزو می‏کردم که چه خوب می‏شد که حرکت استقلال طلبانة ملت ایران نسل سوخته نداشت.

17- چه خوب می‏شد که بحران‏های اجتماعی- سیاسی- اقتصادی از جامعه دور می‏شد و همه می‏توانستند در آرامش روزگار بگذرانند.

18-   چه خوب می‏شد که.......................

به تحقیق آرزوهای بالا دست‏یافنتی هستند و ملت بزرگ ایران که حماسه‏های فراوانی را در طول تاریخ آفریده و افتخاری برای تاریخ بشریت بوده است، با ادامه نهضت سبز نشان خواهد داد که به زودی به آرزوهای خود خواهد رسید.

چقدر دوست داشتم که این جمعه در کنارتان بودم و با نشان سبز، قطره‏ای از امواج خروشان و رو به جلوی نهضت سبز در نماز جمعه می‏شدم. هرچند این توفیق را ندارم ولی می‏دانم که قلب و روحم نزد یکایک شماست و مطمئنم که شما نیز حضور مرا در کنار خود حس خواهید کرد.

همیشه سبز باشید.

آفتابی باشید.

شاد باشید.

 

/ 2 نظر / 2 بازدید
ت.ر

بسمه تعالی سلام آقای دکتر نمی دانم خدا را چه اندازه قبول دارید ولی از جای مهر پیشانیتان بیشتر به شیوخ نهروان شبیه هستید.ببخشید قصدم توهین نیست ولی شما کمی کلاهتان راقاضی کنید .و رضای خدا رادرنظر بگیرید خواهید دید .این سبز آقای موسوی فقط رنگش سبز است وکلاه گشدی است اگر سرتان برود بجای سبز ظهور وهمان مسجد ضرار است که آقای موسوی ساخته اند .آقای دکتر بدانید باید در آن دنیا جواب خدا را بخاطر این نوشته های شیطانیتان بدهید .ازخدا می خواهم شما راهدایت کند .انشاءالله

جواد(خاکی)

سلام. چه خوب می شد وقتی کسی ادعایی می کند مردم از او مطالبه دلیل بکنند ؟ تقلب ادعایی بود بدون ارایه دلیل. بعد شما ارزو می کنید با نشان سبز ... خوش باشید[گل]