راز

راز هفتم
نویسنده : دکتر علیرضا رحیمی بروجردی - ساعت ٧:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/٢٩
 

 

«هفتمین راز چهل راز»: نتیجه و ماحصل زندگی ما، حاصل ِ قدرت ذهن ماست.

اندیشمندان اعتقاد دارند که اگر بر هر چیزی تمرکز کنیم، پس از مدتی آن‏را بدست می‏آوریم، چرا که بسیاری از خواسته‏های ما، ‌امری ذهنی هستند و اگر خواستة خود را در ذهن پرورش دهیم،‌ دیری نخواهد پایید که به آن‏ها خواهیم رسید.

اگر قادر به کنترل ذهن شویم، می‏توانیم به ناممکن‏ها دست پیدا کرده و حتی بر بیماری‏های جسمی و روحی غلبه کنیم. "مایکل برنارد بک‏ویث" معتقد است: "شما می‏توانید با قدرت ذهن، زندگیتان را عوض کرده و خود را شفا دهید."

"موریس گودمن"، نویسنده‏ای که از "قدرت ذهن" برای شفای خود بهره گرفته بود، معتقد است: "انسان تبدیل به چیزی می‏شود که به آن می‏اندیشد." یعنی همان نکته‏ای که سالیان پیش، اکثر اندیشمندان ایرانی- اسلامی به صورت‏های مختلف آن‏را تکرار کرده‏اند. مولانا می‏گوید:

"ای برادر تو همان اندیشه‏ای

مابقی تو استخوان و ریشه‏ای

گر گلست اندیشه‏ی تو، گلشنی

ور بود خاری، چو هیمه‏ی گلخنی"

"گودمن" در کتابش، داستان زندگی خود را این‏گونه شرح می‏‏دهد:

"از دهم مارس 1981 آغاز می‏کنم. روزی که هرگز فراموش نکرده، چراکه تمام زندگی من را عوض کرد. در آن روز با هواپیما سقوط کرده و کاملاً فلج در بیمارستان بستری شدم. از ناحیة نخاع آسیب فراوانی دیده و مهره‏های اول و دوم گردنم شکسته بودند. قادر به خوردن و آشامیدن نبودم. به سبب صدمة جدی به دیافراگم، قدرت نفس کشیدن نیز نداشتم. تنها می‏توانستم چشمانم را باز و بسته کرده،‌ پلک بزنم. پزشکان اعتقاد داشتند که مابقی عمر، از زندگی گیاهی برخوردار خواهم بود،‌ اما من هرگز این‏گونه فکر نمی‏کردم. در ذهنم، خودم را کاملاً طبیعی می‏دیدم که قادر به انجام هر عملی است.

 تمام مدتی که در بیمارستان بستری بودم،‌ بر روی ذهنم کار کردم،‌ چراکه معتقدم، وقتی ذهنتان را دارید،‌ همه چیز را می‏توانید دوباره شروع کنید. هرگز اجازه نمی‏دادم، امواج منفی ذهنم را تحت تأثیر قرار داده و مرا از هدفم منصرف کنند. هدف من بیرون رفتن از بیمارستان، با پای خودم بود و سرانجام با قدرت ذهن، در عید کریسمس توانستم در حیرت و ناباوری همه، با پای خودم از بیمارستان خارج شوم."

"دکتر بن‏جانسون" اضافه می‏کند: "همه می‏توانند وارد قلمرو انرژی درمانی شوند. هر چیز در جهان هستی، دارای فرکانسی است و تنها کاری که هرکس می‏تواند انجام دهد، تغییر فرکانس یا ایجاد فرکانسی مخالف است. بنابراین، تغییر همه چیز در دنیا،‌ از بیماری جسمی گرفته تا مشکلات روانی و عاطفی یا هر امر دیگری، بسیار آسان است."

بسیاری از اندیشه‏ها و افکار در ذهن ما شکل می‏گیرند و همین افکار؛ شخصیت و منش و عادات ما را در زندگیمان تشکیل می‏دهند و همان‏طور که گفته شد،‌ شکل‏گیری جسم ما محصول اندیشة ماست.

"دکترجان هگلین" متخصص فیزیک کوانتوم اعتقاد دارد که: "جسم انسان، محصول اندیشة اوست. ما در علم پزشکی به این نتیجه رسیده‏ایم که تا چه اندازه اندیشه و عواطف هرکس، ساختار و کارکردهای بدن او را شکل می‏دهند."

باید به "قدرت ذهن" ایمان پیدا کرده و از آن برای دست یافتن به تمامی آرزوها و رؤیاهایمان استفاده کنیم.

قبلاً هم گفته‏ام که: زندگی ما آیینة افکار و اندیشه‏های ماست، اندیشه‏هایی که همگی در ذهن شکل گرفته و سپس تبلور می‏یابند. بنابراین ما می‏توانیم نه‏تنها به خلق بسیاری از چیزها بپردازیم،‌ بلکه با قدرت ذهن، به تغییر آن‏چیزهایی اقدام کنیم که نمی‏پسندیم و دوست نداریم با آن‏ها زندگی کنیم.

تصمیم بگیریم که می‏خواهیم چگونه زندگی کنیم، از چه شخصیتی برخوردار باشیم، محیط اطرافمان چگونه باشد، دارای کدامین موقعیت اجتماعی باشیم و تمام موضوعات دیگری که در جستجوی‏شان هستیم، در ذهن تجسم کرده و بر آن‏ها تسلط پیدا کنیم. تمام افراد موفق از چنین روشی برای کسب موفقیت استفاده می‏کنند.

برای رسیدن به موفقیت اما عجول نباشیم که به یکباره تحقق پیدا کند. باید صبر کنیم، بر اندیشه‏های ذهنی‏مان به‏طور مدام اصرار کرده و اجازه دهیم که در زمان مناسب، تک‏تک خواسته‏هایمان رنگ واقعیت پیدا کنند. حسن این روش آنست که موفقیت به‏دست آمده از پایداری و قوام بیشتری برخوردار بوده و توأم با رضایت و آرامش است.

مطمئن باشیم که اگر از قدرت ذهنی برای رسیدن به خواسته‏هایمان استفاده کنیم، به‏طور حتم موفق خواهیم شد.

پرسش نهایی این بحث: آیا آن‏چه از راه "قدرت ذهن" بدست می‏آوریم، برایمان موفقیت همراه با آرامش به ارمغان خواهد آورد؟

این‏که "قدرت ذهن" توانایی برآورده‏کردن تمامی خواسته‏هایمان را دارد، شکی در آن نیست؛ اما آیا هرچه بدست می‏آوریم، به صلاح و مصلحت ماست؟

به نظر من، یکی از رموز موفقیت همراه با آرامش؛ داشتن ذهنی سالم،‌ پاک و عاری از آلودگی و ناپاکی است. یک‏بار دیگر تکرار کنم: کمیت زندگی مهم نیست، مهم آنست که چگونه زندگی کرده‏ایم حتی اگر طول زندگی ما به درازای عمر شاپرک باشد.

بنابراین، راز این‏ست: نتیجه و ماحصل زندگی ما، حاصل ِ قدرت ذهن ماست. با تغییر اندیشه‏ها و افکاری که در ذهن داریم، می‏توانیم زندگیمان را کاملاً تغییر داده و حتی بر دنیای بیرونی نیز تأثیر بگذاریم.

 

 


 
comment نظرات ()