راز

نوروزتان پیروز و هر روزتان نوروز
نویسنده : دکتر علیرضا رحیمی بروجردی - ساعت ٦:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱/۱
 

 

در پیام پیشین گفتم که: کتاب "راز بهتر زیستن: رمز موفقیت همراه با آرامش" چاپ شد و در آن‏جا توصیه کردم که این کتاب را به‏عنوان عیدی و شادکردن دل‏هایی که دوستشان داریم و برایشان احترام و ارزش قایلیم،‌ هدیه کنیم. امروز اضافه کنم که می‏توانیم با هدیة نسخه‏ای از کتاب، به کسانی‏که شاید دوستشان نداشته یا به دلیلی از آن‏ها رنجیده خاطریم، لبخند محبت و دوستی را بر چهرة آن‏ها ترسیم کرده و همچنین، احساس شیرین سرور و آرامش و بخشش را در خود شعله‏ور کرده و آرزو کنیم که در سال جدید، هرگز کینه و جدایی به سراغمان نیاید و با دل‏هایی پاک و زلال،‌ ایام پربرکتی را برای خود و اطرافیان رقم زنیم.

 

***

 

در آخرین پیام سال 1386 خورشیدی و به مناسبت فرارسیدن سال جدید، نخستین مطلب کتاب "راز بهتر زیستن" را به تمامی یاران همراهم هدیه کرده و برای یکایک، سالی سرشار از شادی، سلامتی و موفقیت مسئلت می‏کنم.

 

***

 

در بهار و نوروز، زیبائی و طراوت فصل سبز و بارانی را در اندیشه و احساس‏ها می‏توان لمس کرد و چه خوب است که انرژی مثبت چنین احساسی را در روان اطرافیانمان جاری کرده و آرزو کنیم که همگی در ایام نوشدن طبیعت، با شادابی بیشتر و توانی والاتر و دستی فراختر و جسم و روحی سالم‏تر و ذهنی آماده‏تر به ساختن روزهایی بپردازیم که تمامی لحظاتش سرشار از موفقیت و کامیابی و سرور و شادی و لبخند و امید باشد.

 

بدانیم که ما خود معمار بنا و ساختمان زندگی‏مان هستیم که باید تمامی عمر را در آن سپری کرده و هر لحظه‏اش را در کنجی از آن بگذرانیم.

 

همیشه آرزو کرده‏ام که ساختمان زندگی من، در وسط باغی سرسبز و با درختانی سربه‏فلک کشیده، بنا نهاده شود تا هر از چندگاه، سفرة دلم را در کنار جوی آبی که از وسط آن می‏گذرد پهن کرده و با نسیم دلنشین و پرندگان درختانش هم‏آواز شوم.

 

آیا تا کنون به این نکته اندیشیده‏ایم که هر کسی ساختمان عمر خود را به گونه‏ای ساخته، ((چگونه زیستن)) را در آن تمرین و تجربه می‏کند و بنابراین، کمتر می‏توان شباهتی میان این‏همه بناهای رنگارنگ پیدا کرد.

 

اگر از ((چگونه زیستن)) در بنای خود راضی نیستیم، بیاییم در ایام و لحظه‏هایی که خود مناسب می‏دانیم دستی به سر و روی ساختمان چندطبقة غبارگرفته‏امان کشیده، آن‏را بازسازی کرده، اطاق و پستویی را خراب کنیم و سالنی نو با مصالح مرغوب که از جنس ((عشق))، ((هدف))، ((امید))، ((پشتکار)) و ((صبر)) باشد، بسازیم.

 

اگر از چیدمانش هم راضی نیستیم، تغییر دکوراسیون دهیم، تمامی رنگ‏های تیره را روشن کرده؛ پردة تمامی پنجره‏ها را از جنسی انتخاب کنیم که ((نور)) به راحتی بتواند از آن عبور کرده، ((اندرونی)) و ((بیرونی)) بنایمان را روشن کند؛ شاید هم بخواهیم وسایلش را عوض کرده یا اگر نتوانستیم، حداقل جابه‏جایشان کنیم.

 

به زیرزمین خانه‏مان هم حتماً سری بزنیم و غبارروبی کنیم و چیزهای به‏دردنخور را به‏دور اندازیم،‌ چیزهایی که طی سالیان متمادی در افکار و روانمان رسوخ کرده‏اند و خلاصی از آن‏ها می‏تواند راه را برای ورود افکار و ایده‏های خوب و تازه، هموار کند.

 

راه خلاص شدن این‏است که فهرست بلندی از این افکار و رفتار به‏دردنخور تهیه کرده،‌ آن‏ها را در رودی پرآب انداخته تا غرق شوند و دیگر به سراغمان نیایند.

 

آری؛ باید در هر بهار یا هر لحظة خاطرانگیز عمر،‌ یا بهتر بگویم، در هر لحظه‏ای از زمان که آمادگی روحی داریم، فکری به حال ساختمانی که سالیان سال آن‏را با اعمال و افکارمان بنا نهاده‏ایم، کرده و اجازه ندهیم که گذشت ایام و حوادث گوناگون، ستون‏های یک زندگی بانشاط و پویا را سست کرده تا درنهایت تخریب شود و اثری از آن در روزگاران باقی نماند!

 

چنان‏چه ستون‏های زندگی‏مان را این‏گونه تقویت کنیم، باید انتظار داشته باشیم که "موفقیت" به سراغمان آمده و ما را تا رسیدن به آرزوهایمان یاری کند.

 

کسانی‏که طعم شیرین موفقیت در زندگی را چشیده باشند، آرزوهایشان یکی پس از دیگری تعبیر شده،‌ به واقعیت خواهند پیوست و بنابراین، "انسان موفقی" برای خود، خانواده، جامعه و دنیا خواهند بود.

 

***

 

در پایان یک‏بار دیگر اجازه می‏خواهم که آدرس و تلفن "انتشارات بهجت" که این کتاب را به زیور طبع آراسته کرده،‌ برای همراهان عزیزم آورده و برای همه آرزوی سلامتی جسم و روان از خالق هستی آرزو کنم. شاد باشید.

  

تهران- خیابان ولی‏عصر، دو راهی یوسف‏آباد، شمارة 804- انتشارات بهجت

 

تلفن کتابفروشی: 88957171 – 021

 

 تلفن دفتر پخش:  88899907 – 021

  نوروزتان پیروز و هر روزتان نوروز


 
comment نظرات ()